2017 Ford Tourneo Connect Kombi 1.6 TDCi Deluxe Yakından Tanıyın

şevki akbulut | 25 Nisan 2018 | Genel | 0 yorum

İşletmeler için en uygun araçlardan birisi olarak yer alan ve günümüzde de gelişmiş özellikleri bakımından tercih edilen Ford Tourneo size birçok kolaylığı da sağlıyor. Araç iç konfor açısından kullanıcısı memnun eden özelliklere sahiptir. Ayrıca kaliteli kullanım ve yol güvenliği imkanı da sağlıyor. Gelişmiş park sensörleri aracı daha iyi kontrol etmenize imkan tanıyor. Koltukları ayarlanabilir özelliktedir. Direksiyon tasarımı da oldukça şık olmakla beraber kaliteli bir malzemeye sahiptir.

Yakıt Tüketimi

En önemli özelliklerinden biride yakıt tüketim verileridir. Şehir içerisinde 5,5 litre harcama yapıyor. Yeni nesil motora sahip olması da ayrı bir önem taşımaktadır. Şehir dışında ise 4,3 litre harcıyor. Yakıt harcaması açısından oldukça ekonomik verilere sahiptir.

Malzeme Kalitesi

Aracın iç ekipmanlarında kullanılan malzeme oldukça kalitelidir. Bunu kullandığınızda hemen anlayabiliyorsunuz. Ayrıca koltuk konforları da üst seviyede olacak şekilde tasarlanmıştır.

Yol Tutuş Özelliği

Yol tutuş açısından ele alındığında ise gelişmiş süspansiyonları sayesinde zorlu yollarda bile daha rahat hareket edebiliyorsunuz.

Hızlanma Performansı

Rakiplerine göre biraz geride kalsa bile 100 kilometrelik hıza 14.7 saniyede ulaşım sağlayabiliyor. Maksimum hızı ise 160 kilometredir. Araç 95 HP beygir gücüne sahiptir. Kendi sınıfında oldukça başarılı bir orandır.

Ses Yalıtımı

Kullanıcıların en büyük sorunlarından bir tanesi de ses yalıtımı sorunudur. Rüzgar sesi Tourneo Connect Kombi modelinde hissedilmiyor. Bu da konforlu bir yolculuğu size sunuyor.

Donanım Teknolojisi

Araçta tüm multimedya özellikleri bulunuyor. Direksiyon üzerindeki tuş takımlarından kontrol edebiliyorsunuz. Hız gösterge ekranı da özel tasarıma sahip olup gözü herhangi bir şekilde yormuyor.


Coprtying tüm hakları saklıdır.